Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

„Zdrowy styl życia ”- szkolny konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną.

Program polsko szwajcarski „Zachowaj równowagę” jest realizowany poprzez różne formy działań. Nauczyciele przyrody: p. Anna Chodun i p. Małgorzata Konarzewska proponują kolejne wyzwanie. Zapraszamy uczniów klas IV- VI do udziału w szkolnym konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego stylu życia


„Konkurs Dobrej Formy” zbliża się do finiszu

W ramach polsko-szwajcarskiego projektu „Zachowaj równowagę” realizujemy w szkole „Konkurs Dobrej Formy”. Przypominamy zasady:


„Zachowaj równowagę” czyli Przyroda z Witaminką w klasie 6d

W ramach Programu Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej (projekt Polsko- Szwajcarski „Zachowaj równowagę”) kontynuujemy ciekawe działania w naszej szkole. Na lekcjach przyrody każda klasa w wybrany jeden dzień w tygodniu, „chrupie” smaczne warzywa i owoce. Dla wielu uczniów jest to zmiana nawyków żywienia, bo do tej pory unikali kontaktu ze świeżą „zieleninką”.


”Zachowaj równowagę”- Czy znasz zasady zdrowego żywienia?

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia odsetek dzieci otyłych dochodzi już do 20 %. W Polsce również rośnie liczba otyłych dzieci oraz z dużą nadwagą. Stosując zasady zdrowego żywienia możemy uniknąć wielu chorób, wynikających z nieprawidłowego odżywiania. Przeczytaj, zastanów się i zacznij działać!


Smaczne śniadanie w klasie 6 C

W ramach programu polsko-szwajcarskiego "Zachowaj równowagę" dnia 10 listopada 2014r. uczniowie klasy 6 C wspólnie przygotowali śniadanie. Zachowując podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa oraz zasady zdrowego żywienia uczniowie samodzielnie wykonali kolorowe, smaczne i zdrowe kanapki a następnie zjedli wspólnie śniadanie. Miło było popatrzeć na zdolności kulinarne wszystkich uczniów i profesjonalne podejście do zadania.


„Zachowaj równowagę” – podsumowanie konkursu „Olimpiada Dobrej Formy”

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła uczestniczyła w konkursie „Olimpiada Dobrej Formy”. Konkurs był skierowany do uczniów klas V-VI szkół podstawowych oraz uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych, realizujących projekt „Zachowaj Równowagę”.


„Zdrowa i smaczna” lekcja w 6D

W ramach Programu Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej (projekt polsko-szwajcarski „Zachowaj równowagę”) podjęto już wiele ciekawych działań w naszej szkole. Wychowawcy w swoich klasach przedstawili i omówili „10 ZASAD ZDROWEGO ŻYWIENIA DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU SZKOLNYM”. Uczniowie w praktyce zastosowali niektóre z nich, samodzielnie „tworząc” smaczne i zdrowe kanapki. Również klasa 6D wspólnie wykonała kolorowe kanapki.


„Zachowaj równowagę” w klasach: II c, II d, II e

W ramach polsko-szwajcarskiego programu „Zachowaj równowagę” uczniowie klas: II c, II d, II e przygotowali klasowe drugie śniadanie. Zostało ono poprzedzone pogadanką na temat zasad zdrowego odżywiania się. Dzieci przyniosły warzywa i owoce, z których zrobiły pyszne sałatki. Śniadanie było smaczne i zdrowe.


Kontynuacja działań w programie polsko- szwajcarskim „Zachowaj równowagę”

W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła kontynuuje działania w polsko-szwajcarskim projekcie współpracy KIK/34. Przypominamy zadania i cele tego projektu.


Realizacja programu "Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej" przez klasę 3C

W ramach programu szwajcarskiego Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej uczniowie klasy 3 c przez cały rok podejmowali różne działania na rzecz zdrowia:


Kolejne działania w programie „Zachowaj równowagę”.

W ramach programu polsko- szwajcarskiego „Zachowaj równowagę” odbył się szkolny konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną nt. ”Zdrowy styl życia”.


Śniadanie daje moc!

30 kwietnia uczniowie klasy I a finalizowali projekt „Wiem, co jem”. Kilka tygodni wcześniej założyli hodowlę cebuli. Starannie pielęgnowali swoje roślinki. W środę po burzliwej dyskusji dotyczącej zdrowego odżywiania dzieci przygotowały pyszny twarożek z wyhodowanym w klasie szczypiorkiem. Smakował wyśmienicie z wartościowym, pełnoziarnistym pieczywem. Takie śniadanko daje moc!


„Zachowaj równowagę” - kontynuacja działań prozdrowotnych

Kontynuujemy działania prozdrowotne w ramach polsko-szwajcarskiego projektu: „Zachowaj równowagę” pod kierunkiem psychologa szkolnego pani Joanny Sowy. Studentki V roku Psychologii KUL – pani Anna Nosek i pani Angela Dominiczak przeprowadziły cykl zajęć z zakresu profilaktyki zdrowego stylu życia:


Na wiosny powitanie jemy zdrowe śniadanie

21.03.2014 r. w pierwszy dzień wiosny, w ramach programu polsko-szwajcarskiego „Zachowaj równowagę” przygotowaliśmy smaczne i zdrowe kanapki. Naturalne witaminy jedzmy chłopcy i dziewczyny!


Lekcja zdrowia w 5b

W piątek, 28 lutego, na godzinie wychowawczej mieliśmy ciekawe zajęcia. Byliśmy podzieleni na grupy. Układaliśmy przyniesione przez nas owoce polskie i egzotyczne na półmiskach. Powstały ciekawe kompozycje. Do wyboru były różne owoce, między innymi: awokado, granaty, jabłka, banany, kiwi, pomarańcze, winogrona, mandarynki.


Wspólne śniadanie w klasie 5C

W ramach programu polsko-szwajcarskiego "Zachowaj równowagę" dnia 10 grudnia 2013r. uczniowie klasy 5 C wspólnie przygotowali śniadanie. Zachowując podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa oraz zasady zdrowego żywienia uczniowie samodzielnie wykonali kolorowe, smaczne i zdrowe kanapki a następnie zjedli wspólnie śniadanie. Miło było popatrzeć na zdolności kulinarne wszystkich uczniów i profesjonalne podejście do zadania.


Dzień Zdrowego Podwieczorku w klasie IIe

Kontynuując działania w ramach programu „Zachowaj równowagę” włączyliśmy się w obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dnia 8 listopada zorganizowaliśmy w naszej klasie Dzień Zdrowego Podwieczorku. Na stołach pojawiły się owoce i warzywa w różnej postaci – na surowo, jako surówki i sałatki oraz soki.


Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

W związku z programem "Zachowaj równowagę" uczniowie klasy III e systematycznie zdobywają „witaminki” spożywając codziennie owoce i warzywa. „Witaminki” to punkty, które dzieci każdego dnia zaznaczają na planszy z obrazkami marchewki. Na koniec roku na uczniów naszej klasy czeka niespodzianka. Mamy nadzieję, że codzienne jedzenie owoców i warzyw zaowocuje wyśmienitym zdrowiem i humorem trzecioklasistów.


6 A w „zdrowym natarciu”.

Po owocowym i warzywnym „szaleństwie „ (szczególnie marchewkowym) w naszej klasie, rozpoczęliśmy następne działania. Tak jak zaplanowaliśmy, zajęliśmy się „hodowlą kiełków”. W trzypoziomowej, specjalnej kiełkownicy rosną nam kiełki rzodkiewki, szczypiorku, a także rzeżucha.


Szkolne śniadanko w 2A

Uczniowie klasy 2A wraz z wychowawcą, rodzicami uczniów zorganizowali uroczyste śniadanie w dniu 14.10.2013 roku.


Dzień owoców i warzyw

W związku z programem "Zachowaj równowagę" dnia 10.10.2013r. uczniowie klasy 2 d zorganizowali "Dzień owoców i warzyw".


Aktywne i super pomysłowe działania klasy 6a w programie „Zachowaj równowagę”

Ustaliliśmy plan działań i mamy nadzieję, że pomysły te choć troszkę zmienią nasze przyzwyczajenia do złego, nieprawidłowego sposobu żywienia. Każdy dzień tygodnia, który spędzamy w szkole będzie promował zdrowe odżywianie:


Wspólne śniadanie w klasie 2d

W ramach programu polsko-szwajcarskiego "Zachowaj równowagę" dnia 8 października 2013r. uczniowie klasy 2d wspólnie przygotowali śniadanie.


Ruch to zdrowie !!!

W naszej szkole uczniowie świadomie planują swoją aktywność fizyczną. Czwartoklasiści w ramach lekcji przyrody opracowali plakaty zachęcające do bezpiecznego uprawiania sportów, dbania o kondycję organizmu i przeciwdziałania otyłości.


Staramy się dbać o nasze zdrowie w klasie II C

Uczniowie z klasy II c, którzy chętnie włączyli się do programu polsko-szwajcarskiego „Zachowaj równowagę”. 07.10.2013 r. przygotowali wspólnie pyszne i zdrowe śniadanie.


„KTO ŚNIADANIE RANO ZJE TEN LEPIEJ W SZKOLE UCZY SIĘ”

„KTO ŚNIADANIE RANO ZJE TEN LEPIEJ W SZKOLE UCZY SIĘ”. W dniach 2 i 3 października 2013r. klasa II A włączyła się do programu polsko-szwajcarskiego „Zachowaj równowagę”. Uczniowie wraz z nauczycielem zjedli wspólne śniadanie w stołówce szkolnej.


Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

W bieżącym roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do realizacji polsko-szwajcarskiego projektu współpracy KIK/34.


Jesienne sałatki jarzynowe w klasie III E

W czwartek 26 października klasa III E, przy okazji poznawania roślin okopowych, przygotowała samodzielnie zdrowe i kolorowe sałatki jarzynowe.