Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Tropiciele na leśnej ścieżce - warsztaty przyrodnicze w Nasutowie klas IIIa, IIId

shadow

Warsztaty przyrodnicze organizowane przez Centrum Aktywnej Edukacji inspirują i dają naturalną przestrzeń do prowadzenia wnikliwych obserwacji, zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi popartych własnymi doświadczeniami i eksperymentami w kontakcie z przyrodą.
Uczniowie klas IIIa i IIIc mieli okazję wyruszyć do pobliskiego lasu. Tam przy pomocy prostego klucza uczyli się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew po ich charakterystycznych cechach: owocach, liściach oraz korze i sylwetce. Z rozpoznanych drzew zbierali liście z których po powrocie wykonali zielniki.
Podczas warsztatów artystycznych uczniowie wykorzystali naturalny surowiec- drewno do stworzenia oryginalnej pamiątki z lasu. Uczniowie przy pomocy papieru ściernego przygotowali powierzchnię na wybranym przez siebie plastrze drewna, następnie ozdabiali techniką decupagu, oraz farbami akrylowymi. Do każdego obrazka przyklejali magnes. Powstały obrazki na plastrach drewna- magnesy.
Dużą atrakcją były warsztaty kulinarne podczas których uczniowie pod okiem instruktora przygotowali ciasto na jesienne ciasteczka. Mając do dyspozycji rozmaite formy / liski, wiewiórki, sowy, liście…. wycinali wybrane kształty, które po upieczeniu zabierali do domu.
W urokach pięknej, złotej jesieni aktywnie upłynął nam czas.               
Informację przygotowały:
Barbara Bałdyga, Izabela Irga-SękZobacz całą galerię