Wystawa „Adopcji Serca”

Wystawa „Adopcji Serca”

W tym roku mija 15 lat od kiedy nasza szkoła jest rodziną adopcyjną  w ramach akcji „Adopcja Serca”. Przez 10 lat pomagaliśmy chłopcu Musafiri Amani, pochodzącemu z Rwandy, do momentu gdy ukończył szkołę i usamodzielnił się. Obecnie, już od pięciu lat, utrzymujemy dwoje dzieci z Republiki Demokratycznej Konga: Bernadette Nyirarukundo Ndikuyeze i Bizimana Chance. Uczniowie wspólnie z nauczycielami organizują szereg akcji charytatywnych i działań, aby zebrać środki na pomoc dla swoich afrykańskich rówieśników. Z racji przypadającej rocznicy na holu szkolnym została zorganizowana wystawa o dziele Adopcji Serca i afrykańskiej codzienności. Autorem wystawy jest dr Konrad Czernichowski, kierujący lubelskim biurem Ruchu Maitri, pracownik naukowo- dydaktyczny UMCS i znawca Afryki. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy !

informację przygotowała pani Agnieszka Goliszek

Zobacz całą galerię