Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

Rowerowa Wiosna

shadow

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji naszej kampanii edukacyjnej „Rowerowa Wiosna”, której celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do codziennego przyjeżdżania rowerem do szkoły.

Kampania w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem i jest adresowana do uczniów i uczennic z klas 4-8 szkół podstawowych. Gorąco zachęcam do udziału wszystkie placówki edukacyjne z Lublina.

Celem kampanii „Rowerowa Wiosna” jest promocja zdrowego stylu życia wśród uczniów i uczennic oraz zachęcenie do codziennej aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, rolkach, wrotkach lub na hulajnodze zapewnia codzienną dawkę ruchu, przyczyniając się także do poprawy koncentracji podczas nauki oraz zwiększania umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach.  Rywalizacja w ramach Kampanii odbywać się będzie na poziomie najlepszej szkoły, klas oraz uczniów. Nagrodą główną dla najbardziej aktywnych szkół będą parkingi rowerowe.

W zeszłorocznej edycji kampanii „Rowerowa Wiosna” wzięło udział ponad 5600 uczniów i uczennic Lublina z 40 szkół, którzy w jej trakcie przyjechali w aktywny sposób do szkoły prawie 70 tysięcy razy.
Tegoroczna edycja kampanii „Rowerowa Wiosna” będzie obfitowała w nowe atrakcje i nagrody, liczę, że dzięki Państwa zaangażowaniu będzie możliwe osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.
W ramach przygotowania do Kampanii zostanie zorganizowane spotkanie z Państwem w Wydziale Oświaty i Wychowania UM Lublin na początku kwietnia, zaś przed rozpoczęciem akcji w każdej szkole odbędą się specjalne spotkania mające na celu zachęcenie uczniów i uczennic do wzięcia w niej udziału. Równocześnie, podobnie jak w zeszłym roku, zainteresowane klasy będą mogły uczestniczyć w praktycznych zajęciach bezpiecznej jazdy rowerem po mieście, będących rozwinięciem programu wychowania komunikacyjnego w szkołach.

Kampania powstaje we współpracy z Urzędem Miasta Lublin (Biuro Partycypacji Społecznej), w ramach wydarzenia „Loverowy Lublin” i jest finansowana przez Miasto Lublin.

Wszelkie dodatkowe informacje zawarte są w załącznikach oraz linkach:

www.facebook.com/rowerowawiosnalublin
 

informację przygotowała pani Marta KarykowskaZobacz całą galerię