Napisaliśmy do Bernadette i Bizimana

Napisaliśmy do Bernadette i Bizimana

W październiku napisaliśmy listy do naszych adopcyjnych przyjaciół z Afryki – Bernadette i Bizimana, którymi  nasza szkoła opiekuje się w ramach akcji Adopcja Serca. Korespondencja została już wysłana do miejsca docelowego- Republiki Demokratycznej Konga, która znajduje się w samym sercu Czarnego Lądu. W listach uczniowie pisali o rozpoczęciu nowego roku szkolnego i o tym jakich przedmiotów uczą się polskie dzieci . W językach angielskim i francuskim opowiadali o swoich wakacjach oraz dołączyli ponad trzydzieści pocztówek z różnych miejsc  w Polsce i  Europie, gdzie spędzali letni wypoczynek. Dla Bernadette i Bizimana będzie to z pewnością nie tylko lekcja geografii, ale także miła  oznaka sympatii i pamięci ze strony uczniów  naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim za otwarte serca – ASANTE SANA !

informację przygotowała pani Agnieszka Goliszek

Zobacz całą galerię