„Koncert dla Bernadette i Bizimana”

„Koncert dla Bernadette i Bizimana”

Na początku czerwca w naszej szkole odbył się koncert charytatywny  pod hasłem „Od serca do serca-Dzień Dziecka dla Afryki”, z którego dochód przeznaczyliśmy na pomoc naszym podopiecznym z Republiki Demokratycznej Konga – Bernadette Nyirarukundo Ndikuyeze i Bizimana Chance. Już od  czterech  lat  w ramach akcji  Adopcji Serca  pomagamy Bernadette i Bizimana. Nasza szkoła tworzy więc wielką rodziną adopcyjną!  Pomoc z naszej strony  zapewnia dzieciom dostęp do  edukacji , opieki medycznej i podstawowe środki do życia. Aby zebrać środki finansowe organizujemy różne akcje charytatywne- tym razem był to koncert, na którym zagrali i zaśpiewali nasi uczniowie zorganizowany przez panie Urszulę Plis i Agnieszkę Goliszek. W programie koncertu znalazły się zarówno utwory klasyczne Beethovena, Szostakowicza, Popławskiego, Mozarta, jak i te z repertuaru współczesnych artystów: Eda Sheerana, Margaret, Avicii, Sylwii Grzeszczak, Ady Biedrzyńskiej oraz zespołów IOVA i Stare Dobre Małżeństwo. A oto lista artystów, których podziwialiśmy  na scenie: klasa 5a - Jowita Krawczyk, Dominika Stawska, Alicja Garbacka, Hanna Ligęza, Zuzanna Skomorucha, Emil Zieliński ; klasa 5e- Klaudia Polańska i Szymon Budzyński; klasa 7b – Zuzanna Tomczuk i Mikołaj Gąsior; klasa 7c- Nela Kaproń; klasa 7d – Igor Krzywicki  i Szymon Maj ; klasa 2b gim – Michał Nóżka ; klasa 2c gim – Helena Kamińska; klasa 3c gim – Anastazja Babenko.   Konferansjerkę prowadzili uczniowie z klasy 7d : Marika Skrzyńska i Tomasz Sadło. Na koncert przybyli goście z lubelskiego oddziału MAITRI – Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata- panie Barbara Salomon i Teresa Głowacka, które wyraziły podziękowania dla naszych uczniów za tak wielkie zaangażowanie w pomoc ich ubogim rówieśnikom z Afryki.
ASANTE SANA – dziękujemy bardzo !!!

informację przygotowała pani Agnieszka Goliszek

Zobacz całą galerię