Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie

Ważne informacje

"Dzieciaki Sadzeniaki"

shadow

Na początku października dzieci z grup zerowych wzięły udział w akcji edukacyjnej "Dzieciaki Sadzeniaki" organizowanej przez sklep Leroy Merlin. Celem akcji jest uczenie dzieci podstawowych umiejętności pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.
Podczas warsztatów zdobyliśmy wiedzę o roślinach i o tym, jak o nie dbać. Uczyliśmy się również samodzielnego sadzenia roślin do doniczek.
Po wstępnej prezentacji roślin i wyjaśnieniu nam jakie warunki są najlepsze dla prawidłowego ich rozwoju zabraliśmy się do pracy. Po założeniu fartuszków sięgnęliśmy po łopatki, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty i przesadzaliśmy małe rośliny ozdobne - jesienne wrzosy. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci! Własnoręcznie zasadzony kwiatek zabraliśmy ze sobą do domu.
Obejrzeliśmy również ciekawe rośliny w dziale ogrodniczym i zakupiliśmy cebulki tulipanów, które zasadzimy w ogrodzie szkolnym, aby na wiosnę podziwiać piękne kwiaty.
Dzieci z grupy 0A, 0B, 0C i uczniowie klas IB. II C z wychowawcamiZobacz całą galerię