2016-04-10|Umieszczone w: Język angielski, |przez: ZetKa

Tegoroczna edycja konkursu, który odbył się w Gimnazjum nr 11 już po raz dwunasty, dotyczyła anglojęzycznych miast partnerskich Lublina. Finaliści współzawodniczyli w turnieju wiedzy o miastach: Lancaster (Wielka Brytania), Windsor (Kanada) oraz Erie (USA).

Przybyłych uczniów, nauczycieli oraz jury przywitała pani dyrektor Mariola Krawczyk. Następnie słowo do młodzieży skierował pan Zbigniew Jurkowski – radny miasta Lublin. Finałowe rozgrywki oceniało jury w składzie: pani Marta Cichorzewska-Czarnecka - kierownik American Corner Lublin, pani Elizabeth Borkowski - Amerykanka, stypendystka Fundacji Fullbrighta, pan Piotr Skubiński - doradca metodyczny nauczycieli języka angielskiego oraz pan Jakub Orłowski - przedstawiciel księgarni Bookland. Z powodów służbowych nie mógł przybyć profesor Mirosław Piotrowski. W przerwie konkursu pani Elizabeth Borkowski przedstawiła prezentację o swoim rodzinnym stanie - Connecticut w USA.  Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszego gimnazjum, którzy wyprzedzili drużyny z Gimnazjów nr 9 i  nr 10.

A oto lista zwycięzców konkursu:
- I miejsce: Maciej Dudek, Paweł Hańczur i Michał Żurkowski, Gimnazjum nr 11,
- II miejsce – ex aequo: Agata Kwiecińska, Milena Mazurek i Maria Osior oraz  Aneta Chawryło,  Julia Kaproń i Elżbieta Oleszczuk, Gimnazjum nr 11,
- III miejsce: Karolina Pasternak i Oktawia Świderska, Gimnazjum nr 9.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk pani dyrektor Marioli Krawczyk dyplomy nagrody, które ufundowali wydawnictwo Mac Millan i Urząd Miasta Lublin.
Konkurs zorganizowali nauczyciele języka angielskiego: panie Agnieszka Adamczyk, Inga Dobieżyńska, Dorota Wereska, Ewa Zielińska i Agnieszka Goliszek. Dekoracje sali zaprojektowała i wykonała pani Agnieszka Burdyk.