2016-04-07|Umieszczone w: Język niemiecki, |przez: ZetKa

Aktualnie 98 szkół w Polsce oferuje ten program. Szkoły oraz nauczycieli języka niemieckiego wspiera dwóch koordynatorów z Centralnego Szkolnictwa Zagranicznego. Ponadto dla nauczycieli organizowane są kursy w Polsce i w Niemczech.
W tym roku program DSD obchodzi jubileusz 20-lecia, a patronat honorowy nad nim objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, Agata Kornhauser-Duda oraz Małżonka Niemieckiego Ambasadora, Olivia Nikel.
We Wrocławiu dyrektorów powitała konsul generalna pani Elisabeth Wolbers. Ponadto wśród gości znaleźli się pani Ulrike Wolf, zastępca kierownika Wydziału Kultury Ambasady Niemiec w Warszawie, przedstawiciele Kuratorium w Opolu i we Wrocławiu.
Dyrektorzy mieli okazję podyskutować na wybrane tematy: „Czym jest DSD i jakie daje możliwości? Od czego zależy sukces szkoły DSD?”, wymienić doświadczenia na temat funkcjonowania programu, zapoznać się z dobrymi praktykami w szkołach z różnych regionów Polski, a także spotkać się z absolwentami różnych szkół i studiów wyższych, którzy w ciekawy sposób przekonywali o tym, iż w wyborze kariery zawodowej bezsprzecznie dyplom DSD II odegrał w ich życiu znaczącą rolę.