2016-03-02|Umieszczone w: Erasmus+, |przez: ZetKa

Dnia 1 marca 12-osobowa grupa uczniów z klas drugich realizująca międzynarodowy projekt Erasmus+ wraz z opiekunami, p. Joanną Filipowicz-Adamowicz i p. Agnieszką Goliszek, wyjechała na ciekawą wycieczkę zawodoznawczą. Jej celem było zapoznanie młodzieży z lokalnym rynkiem pracy.

Pierwszym punktem była wizyta w kopalni węgla kamiennego „Bogdanka”, gdzie uczniowie zwiedzili lampownię, stację ratownictwa górniczego oraz zakład przeróbki mechanicznej węgla.
W następnej kolejności udali się do gospodarstwa agroturystycznego „Majątek Rudka” w Puchaczowie, której właściciel prowadzi hodowlę zachowawczą tradycyjnych polskich ras koni, owiec, krów i gęsi. W stylowych wnętrzach dworku wycieczkowicze posilili się obiadem i zrelaksowali się, a na pamiątkę wizyty zostali obdarowani…. gęsimi jajami!
Po tym niezwykle sympatycznym i smacznym odpoczynku uczniowie udali się do PZL Świdnik, gdzie wysłuchali krótkiej historii zakładu by następnie zwiedzić imponujące hale produkcyjne. Ostatnim punktem wycieczki była Specjalna Strefa Ekonomiczna na lubelskim Felinie, w której nasi uczniowie zwiedzili nowoczesny zakład poligraficzny – Elpress.
Wycieczka była niezmiernie pouczająca i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.