2016-01-31|Umieszczone w: Język angielski, |przez: ZetKa

Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację oraz posłuchać ciekawego wykładu na temat Stanów Zjednoczonych, geografii, historii i kultury tego kraju.  Pani Elizabeth opowiedziała wiele ciekawostek o USA, a także o swoim rodzinnym stanie - Connecticut. Gimnazjaliści mieli okazję sprawdzić swe umiejętności językowe nie tylko słuchając, ale również zadając pytania naszemu gościowi.
Pani Elizabeth przebywa w Polsce na stypendium Fulbrighta, które jest programem międzynarodowej wymiany naukowej założonym przez amerykańskiego senatora Jamesa W. Fulbrighta.  Na co dzień pracuje na Wydziale Politologii UMCS, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów.
Spotkanie było możliwe dzięki naszej współpracy z American Corner Lublin.  Zorganizowali je nauczyciele angliści.