2015-12-02|Umieszczone w: |przez: ZetKa

Prowadzący ze swadą i zapałem wtajemniczył uczniów w tajniki narodzin dzieła sztuki filmowej, ilustrując wykład fragmentami filmów, animacji oraz wywiadów z twórcami. Pojęcia, które wprowadził, wiążą się nieodłącznie z magią kina – plan zdjęciowy, plan filmowy, tricki filmowe, efekty specjalne, bluescreen, greenscreen… Ogromne wrażenie na młodzieży wywarł reportaż z najnowocześniejszego polskiego studia filmowego Alvernia Studios, które znajduje się niedaleko Krakowa.
W drugiej części spotkania miała miejsce projekcja filmu „Kroniki Spiderwick”, który przede wszystkim bardzo się uczniom podobał, a poprzedzająca go lekcja objaśniająca mechanizmy tricków filmowych, ukierunkowała i wzbogaciła jego odbiór.
Współpracę z autorami projektu "Kinowe Spotkania Młodych" koordynowała pani Beata Daniluk.