2015-11-11|Umieszczone w: Rok szkolny 2015/2016, |przez: ZetKa

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w październikowych eliminacjach kolejnej edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza”. Małgosia Krysa z klasy IIE, recytująca fragment „Sklepów cynamonowych” Brunona Schulza, otrzymała wyróżnienie. Razem z nauczycielką, która ją przygotowała, panią Beatą Daniluk, była zaproszona  na Koncert Galowy w sobotę 7 listopada do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie zostały wręczone nagrody.
W programie koncertu znalazły się występy laureatów konkursu, chórów Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Konkurs o zasięgu wojewódzkim, organizowany od kilku lat przez Urząd Miasta Lublin i Centrum Kultury w Lublinie, jest adresowany do wszystkich grup wiekowych. Składa się z dwóch części – turnieju pieśni  i turnieju recytatorskiego.
„W konkursie wzięło udział wiele utalentowanych osób. Mimo dużej różnicy wieku w każdym widać było ogromny potencjał. To naprawdę świetny konkurs, który pozwala pokazać się od najlepszej strony, motywuje do rozwijania talentu, pomaga zwalczyć tremę, jest nowym, cennym doświadczeniem. Bardzo mi się podobało i mam nadzieję wziąć w nim udział w przyszłym roku.” (Małgosia Krysa)