2015-06-03|Umieszczone w: Język angielski, |przez: ZetKa

W sumie było nas 32 osoby z klas pierwszych, drugich i trzecich. Podczas pobytu w Londynie mieszkaliśmy u rodzin brytyjskich. Mieliśmy okazje do wypróbowania swoich umiejętności językowych podczas rozmów z gospodarzami oraz w codziennych sytuacjach w terenie. Program był bardzo napięty. Widzieliśmy wszystko, co warte było zwiedzenia i jeszcze więcej.
Pierwszego dnia zobaczyliśmy obserwatorium astronomiczne w Greenwich oraz symboliczną linię południka zero mając okazje stanąć jedną nogą po wschodniej, a drugą po zachodniej stronie kuli ziemskiej. Płynęliśmy statkiem po Tamizie, potem oglądaliśmy wszystkie zabytki z góry na  London Eye, spacerowaliśmy po Westminster podziwiając bicie dzwonu Big Bena oraz mieliśmy czas wolny przy Leicester Square. Tego samego dnia widzieliśmy jeszcze Trafalgar Square oraz Piccadilly Circus, a wieczorem wróciliśmy do autokaru metrem. To był dzień pełen wrażeń, a czekało na nas jeszcze więcej. Gdy dojechaliśmy na miejsce zakwaterowania czekały już na nas rodziny. Wszyscy okazali się być niezwykle mili i chętni do rozmowy.
W kolejnych dniach zwiedziliśmy Saint Paul’s Cathedral, Madame Tussaud’s Museum, Buckingham Palace, St. Jame’s Park, Museum of Science, Natural History Museum, Oxford Street i mieliśmy czas na zakupy. Ostatniego dnia mogliśmy samodzielnie chodzić po Zamku Tower of London, zrobić sobie zdjęcia przy Tower Bridge i na koniec przejść  na druga stronę Tamizy nową kładką Millenium Bridge.
Na pewno długo będziemy wspominać wspólnie przeżyte chwile i atrakcje turystyczne.