2015-05-25|Umieszczone w: Język niemiecki, |przez: ZetKa

Młodzież miała możliwość poznania wielu miejsc związanych z historią i kulturą Niemiec. Podczas spaceru aleją Unter den Linden na Wyspę Muzeów w Berlinie zobaczyli  m.in. symbol  Berlina - Bramę Brandenburską, Kolumnę Zwycięstwa, katedrę z grobowcami Hohenzollernów, pozostałości Muru Berlińskiego, pałac Charlottenburg i budynek Reichstagu. W czasie wolnym uczniowie mieli możliwość zjedzenia berlińskiego przysmaku „Currywurst”.
W Poczdamie podziwiali przepiękny  kompleks pałacowo-parkowy Sansoucci oraz Cecilienhof - miejsce Konferencji Poczdamskiej. Rewelacyjną  rozrywką był też pobyt na Tropical Island, sztucznej wyspie z jej  charakterystyczną roślinnością tropikalną i wieloma atrakcjami wodnymi. Uczniowie mogli też wreszcie zastosować w praktyce język naszych zachodnich sąsiadów, dzięki jego znajomości zakupy stały się wielką przyjemnością.
Wszyscy wrócili do domu w doskonałych nastrojach i z planami na wycieczkę w przyszłym roku.