2015-05-24|Umieszczone w: "Adopcja Serca", |przez: ZetKa

Przedstawił nam prezentację o tych krajach, obejrzeliśmy wiele zdjęć dokumentujących bogactwo tamtejszej przyrody i różnorodne krajobrazy. Pan Piotr wiele opowiadał o problemach tamtejszej ludności: „Ludzie żyją z uprawy małych poletek, często głodują, choć Afryka jest bogata w surowce… Największym marzeniem afrykańskiego dziecka jest szkoła. Niestety najczęściej tylko najstarsze dziecko jest wysyłane do szkoły, gdyż rodziców nie stać na edukację dzieci, która jest płatna. Młodsze dzieci, pozbawione dostępu do edukacji są skazane na biedę do końca życia".
Po prezentacji  gimnazjaliści  mieli okazję ubrać się w tradycyjne stroje afrykańskie. Wizyta pana Piotra Bielaka utwierdziła wszystkich w słuszności naszych szkolnych działań na rzecz Adopcji Serca. Od września 2014 roku Gimnazjum nr 11  jest rodziną adopcyjną dla Bernadette i Bizimana z Republiki Demokratycznej Kongo. W ostatnich dniach otrzymaliśmy od nich listy, w których wyrażają ogromną wdzięczność za naszą pomoc.