2015-05-21|Umieszczone w: |przez: KSZ

Projekt edukacyjny przygotowany przez uczniów z klasy IIID

We wtorek 19 maja br. uczniowie z klasy IB i IE zostali zaproszeni  na wirtualny spacer po Sankt Petersburgu, mieście nazywanym Wenecją Północy. Zobaczyli miejsca związane z osobą cara Piotra I, zwanego Wielkim. Nie bez przyczyny, bowiem to,  czego dokonał za życia, jest doprawdy imponujące. Nie sposób oddać niesamowitą atmosferę tej wspaniałej aglomeracji. Petersburg wraz z linią metra, ciągnącą się pod całym miastem, jest tak wielki, że nie można opowiedzieć o nim jak o jednej całości.
Pierwszoklasiści mogli podziwiać Ermitaż, jedno z największych muzeów, w którym znajdują się prawdziwe perły sztuki, pochodzące z różnych zakątków świata, a także najpiękniejszą ze świątyń, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego. W  kompleksie pałacowo-parkowym w Carskim Siole podziwiali słynną Bursztynową Komnatę, którą otrzymał car Piotr I w dowód przyjaźni od władcy Prus. Odwiedzili także Peterhof, letnią posiadłość Piotra I, nazywaną światową stolicą fontann.
Uczniowie z klasy IIID przygotowali dla młodszych kolegów scenki rodzajowe i dialogi, które można usłyszeć na ulicy lub w rosyjskiej restauracji. Na zakończenie uczestnicy projektu mieli okazję skosztowania prawdziwych rosyjskich blinów.
Taki wirtualny spacer ulicami Sankt Petersburga wzbogacił wiedzę uczniów o Rosji i Rosjanach, a także zmienił ich dotychczasowe wyobrażenia. Projekt przygotowany był pod kierunkiem p. Grażyny Maciejewskiej