2015-05-10|Umieszczone w: "Korona Polskiego Wychowania", |przez: ZetKa

Uczniowie klas IIC i IIG stworzyli firmę młodzieżową „GC Masters”, której celem będzie zorganizowanie Szkolnych i Lokalnych Dni Społecznych. Nasi uczniowie wezmą dodatkowo udział w szkoleniach organizowanych przez Fundację „Szczęśliwie Dzieciństwo”, które będą miały na celu ułatwienie im realizacji zadań stworzonych w ramach projektu.
Pierwsze warsztaty już za nami. 30 kwietnia dwunastu uczniów zaangażowanych w realizację projektu udało się, pod opieką pań Joanny Filipowicz-Adamowicz i Kingi Pietraś, do Motycza. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega program „Korona Polskiego Wychowania” i zapoznali się z celami projektu. Dowiedzieli się na czym polega rola lidera w grupie, czym są postawy obywatelskie, jak można działać na rzecz społeczności lokalnej i przeciwdziałać dyskryminacji.
Kolejną częścią przeprowadzonych warsztatów było podzielenie uczniów na grupy i zrealizowanie działań integracyjnych. Na podstawie wcześniej zdobytych informacji uczniowie podzielili się na grupy i przydzielili siebie zadania tworząc teleturnieje dla innych uczestników warsztatów. Po udanej zabawie przyszedł czas na zaplanowanie działań, które zostaną zrealizowane na forum naszej szkoły.
Grupa „GC Masters” stworzy 14 inicjatyw społecznych (7 rzeczywistych i 7 wirtualnych), które będą stanowiły projekt Szkolnych Dni Społecznych. W tym miejscu zachęcamy do polubienia strony założonej przez naszych uczniów: https://www.facebook.com/pages/GC-Masters/368001500052142?pnref=story. Jest to o tyle ważne, iż na tej stronie będą pojawiały się informacje dotyczące realizowanego projektu oraz możliwość głosowania na najlepsze inicjatywy. Uczniowie po zapoznaniu społeczności szkolnej z zaplanowanymi inicjatywami zrealizuje 10 inicjatyw (5 rzeczywistych i 5 wirtualnych), które uzyskają najwięcej głosów.