2015-05-03|Umieszczone w: Religia, |przez: ZetKa

W poniedziałek 27 kwietnia 2015 roku w sali teatralnej naszego Gimnazjum odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Biblia – Księga życia".

Tematem tegorocznej edycji konkursu była Pascha. Rywalizację w tym roku wygrali ex aequo uczniowe Gimnazjum imienia Świętego Stanisława Kostki w Lublinie: Maria Kozak i Paweł Franczak. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Mazur z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. Miejsce trzecie zajęli również ex aequo: Maria Sidorowicz z Gimnazjum imienia Świętego Stanisława Kostki w Lublinie, Natalia Mazur z Gimnazjum w Pszczelej Woli oraz Mikołaj Walicki z Gimnazjum nr 9 w Lublinie.
Za podzielenie się własnym doświadczeniem wiary jury konkursu wyróżniło: Marię Kozak z Gimnazjum imienia Świętego Stanisława Kostki w Lublinie, Ewelinę Dobosz z Publicznego Gimnazjum w Niedźwiadzie, Przemysława Kasprzyckiego reprezentującego Gimnazjum nr 10 w Lublinie, Velentinę Perię z Prywatnego Gimnazjum imienia Królowej Jadwigi w Lublinie oraz ucznia Gimnazjum imienia Świętego Stanisława Kostki w Lublinie Franciszka Lewockiego.
Zaproszeni laureaci wraz z opiekunami mogli obejrzeć przedstawienie zatytułowane: "Jan Paweł II – santo subito".  Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IIIA pod kierunkiem  pani Marty Golec i pani Agnieszki Więk-Bernat.
Gratulujemy zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu i zapraszamy wszystkie szkoły gimnazjalne do udziału w naszej biblijnej rywalizacji w przyszłym roku.