2015-04-21|Umieszczone w: Język angielski, |przez: ZetKa

W tym roku uczniowie przedstawiali słynnych polityków europejskich i amerykańskich pod hasłem „Famous Politicians & Their Missions”. Honorowym patronem tego konkursu był po raz kolejny  europoseł, profesor Mirosław Piotrowski, który był osobiście obecny na finale.  O tym wydarzeniu  informuje również oficjalna strona prof. Piotrowskiego   http://www.piotrowski.org.pl/

Współorganizatorem konkursu był American Corner Lublin. Finałowe wystąpienia oceniało jury w składzie:
- Marta Cichorzewska - koordynator American Corner Lublin,
- Bożena Szypuła - nauczyciel języka angielskiego z Gimnazjum nr 1 w Lublinie,
- Lucas Kemper - stypendysta Fundacji Fulbrighta.

W finale wystąpiło pięć zespołów prezentujących  postacie m.in. takich polityków jak: Winston Churchill, Martin Luther King, Madleine Allbright, Franklin Roosevelt ,Margaret Thatcher. Jury zgodnie przyznało pierwszą nagrodę reprezentacji Gimnazjum nr 11 w składzie: Wiktoria Mól, Agnieszka Michałowska i Agata Krzysiak. Gratulujemy!!!

Nasze uczennice w nagrodę wyjadą  do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie pana europosła Mirosława Piotrowskiego. Fundatorami pozostałych nagród w konkursie byli: American Corner Lublin, wydawnictwo Macmillan oraz Centrum Brytyjskie UMCS.

W przerwie zmagań konkursowych anglojęzyczny teatr FLYING 11 przedstawił sztukę „Hamlet”. Po zakończeniu konkursu pan Lucas Kemper – Amerykanin pochodzący z Kalifornii, przedstawił ciekawą prezentację dotyczącą historii i geografii USA .

Konkurs przygotowały panie anglistki: Joanna Filipowicz-Adamowicz, Dorota Wereska, Agnieszka Adamczyk i Agnieszka Goliszek. Oprawę plastyczną zaprojektowała pani Agnieszka Burdyk.