2015-03-24|Umieszczone w: |przez: ZetKa

Chcąc, przynajmniej częściowo, przybliżyć Gościom szkołę, przygotowano ciekawe prezentacje, wystawki, warsztaty i występy artystyczne będące naszą wizytówką. Bogaty program Dnia Otwartego otwierały prezentacje multimedialne na temat szkoły, patrona - por. mar. M. T. Mokrskiego i klas DSD. Duże zainteresowanie wzbudzały wystawki prezentujące osiągnięcia dydaktyczne, artystyczne i sportowe naszych uczniów, a w szczególności niezwykła kolekcja trofeów sportowych, wystawa prac plastycznych pt. „Muszle”, prezentacja gazety szkolnej „Kamera”, wystawki pamiątek z Hiszpanii, Włoch i Rosji. Nasi Goście mogli też zapoznać się ze szczegółową ofertą edukacyjną klas integracyjnych i klasy matematyczno-angielskiej. Przygotowano również konkursy w języku niemieckim i hiszpańskim, pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych, prezentacje pracowni przedmiotowych. Wszystkim tym działaniom towarzyszyły występy chóru „Jedenastka”, teatru „Flying 11” i warsztaty plastyczne „Zostań artystą”. Dzień Otwarty zakończył żywiołowy występ chearliderek i gorąca „macarena”, która spontanicznie porwała wielu do tańca.
Warto również nadmienić, że w tym dniu cały czas nasi szkolni wolontariusze zachęcali do wsparcia akcji „Adopcja Serca”, oferując przepiękne i oryginalne „jaja wielkanocne” wykonane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły.