2015-03-24|Umieszczone w: |przez: ZetKa

Uczestniczyli w nim pracownicy Instytutu Filologii Słowiańskiej KUL-u w Lublinie, studenci z Koła Naukowego, uczniowie z Gimnazjum nr 1 i nr 11, Gimnazjum nr 26 w Głusku oraz licealiści z "szóstki".
Spotkanie rozpoczął swoim występem chór uczniowski z Zespołu Szkół nr 9 w Głusku. Następnie głos zabrała mgr Magdalena Michocka, pracownik KUL-u, która zaprosiła zebranych na spacer po stolicy Rosyjskiej Federacji, przygotowany pod hasłem "Sekrety Moskwy".
W trakcie spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Z Paschą". Celem konkursu było poznawanie kultur i tradycji inhnych narodów oraz promowanie nauki języków obcych. II miejsce w konkursie jury przyznało Natalii Paterek z klasy IE. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Wójtowicz z klasy IB.
Następnie głos oddano studentom, którzy przygotowali dla młodzieży konkurs wiedzy o Rosji i atrakcyjne nagrody.
Na zakończenie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez gospodarzy na słodki poczęstunek, podczas którego pracownicy uczelni, studenci, nauczyciele i uczniowie mogli wymienić się doświadczeniami w dziedzinie kultury i nauczania języka rosyjskiego.