2015-02-27|Umieszczone w: Integracja, |przez: ZetKa


W tym dniu gościliśmy wybitnych sportowców, szermierzy uczestników imprez paraolimpijskich – Radosława Stańczuka, Arkadiusza Jabłońskiego i Rafała Ziomka. Osiągnęli oni wiele sukcesów na sportowej arenie. Podczas spotkania zapoznali oni naszych uczniów z klas integracyjnych z zasadami walki szermierczej, a także umożliwili im czynny udział w pojedynku sportowym. Swoim przykładem pokazali młodym ludziom, jak ważna jest konsekwencja i wytrwałość w dążeniu do celu.

Szermierka na wózkach to elegancka, dynamiczna i widowiskowa dyscyplina sportu. Wbrew nazwie nie jest to sport wyłącznie dla osób poruszających się na wózkach. Wręcz przeciwnie. Na całym świecie trenują ją również osoby po amputacji, porażeniu, które uległy wypadkom. Podczas pojedynku siedzą one na specjalnych wózkach do walk. Ten rodzaj szermierki staje się popularny również wśród osób pełnosprawnych, które coraz częściej stają w szranki i startują w turniejach integracyjnych.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom, że podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Pokazali, że pomimo niepełnosprawności można realizować się na wielu płaszczyznach, spełniać swoje ambicje i marzenia.