2014-12-23|Umieszczone w: "Adopcja Serca", Przedmioty artystyczne, |przez: ZetKa

Kiermasz został zorganizowany z inicjatywy nauczycieli  plastyki i techniki: pani Agnieszki Burdyk i panów: Zbigniewa Kwiecińskiego i Pawła Urbańskiego. Uczniowie  pod ich opieką wykonali ponad 200 przepięknych bombek, kunsztownie zdobionych różnymi technikami. Ozdoby cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród kupujących - zarówno uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, jak i rodziców. Kiermasz poprowadzili uczniowie klasy 3E: Ewelina Reszka, Daria Kłos i Maksymilian Olech,  zaś  nad jego organizacja czuwali: pan Krzysztof Celiński i pani Agnieszka Goliszek.
Kiermasz nie był jedyną akcją charytatywną zorganizowaną w naszym gimnazjum przed Świętami Bożego Narodzenia. Na rzecz naszych podopiecznych z Afryki, pani Beata Daniluk, opiekunka  Teatru Bez  Nazwy, wystawiła wraz uczniami „Opowieść Wigilijną”, zaś pani Agnieszka Adamczyk zorganizowała międzynarodowy  koncert kolęd i piosenek świątecznych. Łączny dochód ze wszystkich wyżej wymienionych akcji wyniósł ponad 800 złotych .
Po raz kolejny społeczność szkolna  naszego gimnazjum jako jedna wielka rodzina adopcyjna  połączyła się w dobrym i szlachetnym działaniu. W imieniu Bernadette i  Bizimana chcemy powiedzieć ASANTE  SANA, czyli dziękujemy Wam bardzo!!!