2014-12-15|Umieszczone w: Przedmioty artystyczne, |przez: ZetKa

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać szopkę betlejemską w technice kolażu. Prace konkursowe były na wysokim poziomie, kolorowe i oryginalne. Jury konkursu, po bardzo trudnym wyborze, przyznało następujące miejsca oraz wyróżnienia :

W kategorii gimnazjum:
I miejsce ex aequo:
Urszula Kierepka z kl. IIIA Gimnazjum nr 11 w Lublinie, opiekun pani  Agnieszka Burdyk;
Małgorzata Surtel z kl. IIA Gimnazjum nr 3 w Lublinie, opiekun pani Alina Hładyniuk.
II miejsce ex aequo:
Agata Bednarz z kl. IIIC Gimnazjum nr 11 w Lublinie, opiekun pani  Agnieszka Burdyk;
Patryk Suszek z kl. IIA Gimnazjum nr 3 w Lublinie, opiekun pani Alina Hładyniuk.
III miejsce:
Dominika Omiotek z kl. IB Gimnazjum nr 11 w Lublinie, opiekun ks. Roman Knyś.
Wyróżnienia:
Agata Kwiecińska z kl. IIA z Gimnazjum nr 11 w Lublinie, opiekun pani Agnieszka Burdyk;
Iza Kierepka z kl. IIIF Gimnazjum nr 11 w Lublinie, opiekun pani Agnieszka Burdyk.

W kategorii szkoła podstawowa:
I miejsce ex aequo:
Mateusz Wojciechowski z kl. VIC oraz Grzegorz Gazda z kl. VIB - obaj ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie, opiekun ks. Tomasz Ślusarczyk;
II miejsce ex aequo:
Natalia Romanowicz z kl. VID ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie opiekun ks. Tomasz Ślusarczyk;
Marcelina Kuśmierzak kl. VIA ze Szkoły Podstawowej nr 3, opiekun ks. Andrzej Jargieło.
III miejsce ex aequo:
Julia Surowiec z kl. VIA ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie opiekun ks. Tomasz Ślusarczyk;
Julia Wiączek z kl. VIC ze Szkoły Podstawowej nr 3, opiekun pani Iwona Matraszek.
Wyróżnienie otrzymała Natalia Gruszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie pod opieką ks. Tomasza Ślusarczyka.

Laureaci Konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Konkurs odbył się pod patronatem Gimnazjum nr 11 oraz Parafii św. Rodziny w Lublinie, a zorganizowany został przez panią Agnieszkę Burdyk oraz pana Krzysztofa Celińskiego.
W czasie uroczystego podsumowania Konkursu Plastycznego "Szopka betlejemska" na deskach teatru wystąpili młodzi aktorzy naszego gimnazjum, którzy przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe.  W przedstawieniu zatytułowanym "Zasiądźmy do wspólnej wigilii" wystąpili uczniowie klas: IF (Natalia Nowak, Paweł  Hańczur, Łukasz Jaremek, Bartłomiej Wójcik, Jakub Jaskowiak), IIIC (Maja Kusiak) oraz IIID (Natalia Michel, Patryk Rejmak). Za podkład muzyczny odpowiedzialna była Wiktoria Kuzel z klasy IIIC, zaś za światła Jakub Psujek oraz Michał Musur z klasy IIIC.
Zdjęcia z uroczystości wykonała Weronika Topyła z klasy IIIF.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie udziału w Konkursie.