2014-10-26|Umieszczone w: |przez: ZetKa

W październiku  w ramach projektu uczniowie klas drugich brali udział w warsztatach rowerowych. Najważniejszym elementem programu jest pakiet praktycznych zajęć z bezpiecznej jazdy rowerem po mieście.

Zajęcia trwały 3 godziny lekcyjne i składały się z 2 części:

• teoretycznej, przy szkole: sprawdzenie stanu technicznego roweru, wyposażenia oraz ćwiczenia najważniejszych manewrów (skręcanie, hamowanie i jazda w kolumnie);
  • praktycznej, w czasie której uczniowie zapoznają się z przepisami prawa, infrastrukturą rowerową Lublina (drogi rowerowe, pasy rowerowe i inne) oraz ćwiczą umiejętności bezpiecznego wykonywania manewrów na ulicach z małym ruchem samochodów (skręcanie w lewo, wyjazd z ulicy podporządkowanej itp.). Dodatkowo poznają zasady bezpiecznego parkowania roweru.
Organizatorami projektu jest Porozumienie Rowerowe Towarzystwo dla Natury i Człowieka oraz nasi nauczyciele pływania laugh Marta Karykowska i Krzysztof Sagan. www.LublinRowerem.pl