2014-10-10|Umieszczone w: Integracja, |przez: ZetKa

Wycieczka zaczęła się od zwiedzania Muzeum Minerałów, Skamieniałości i Meteorytów, gdzie można było obejrzeć ponad 2 tysiące interesujących eksponatów. Następnie właściciel „Młyna Hipolit”, pan Grzegorz Bukowski, przedstawił prezentację o budowie wszechświata oraz niezwykle ciekawie opowiadał o dziejach naszej planety.
Wspaniałą atrakcją wycieczki było płukanie złota. Każdy  z uczestników otrzymał specjalny talerz do płukania złota z „urobkiem złotonośnym”. „Złoto” pozostało zdobyczą szczęśliwych poszukiwaczy, którzy mogli je zabrać ze sobą do domu. Kolejnym punktem programu był bieg na orientację, którego celem było dotarcie do jaskini. Z mapą w ręku młodzież wraz z opiekunami  pokonali kilka kilometrów zanim dotarli do tajemniczego miejsca. Tam na każdego wytrwałego wędrowca czekała nagroda ukryta w skrzyni – piękny minerał, będący miłą pamiątką z wycieczki.
Po trudach wędrówki  wszyscy zasiedli wokół ogniska, gdzie piekły się  kiełbaski. Po smacznym posiłku trzeba było już, niestety, wracać…
Pierwsza gimnazjalna wycieczka była bardzo udana, długo ją będziemy wspominać!