2014-06-27|Umieszczone w: "Adopcja Serca", |przez: ZetKa

Drodzy uczniowie Gimnazjum 11

Zakończyła się akcja adopcyjna naszego podopiecznego z Republiki Demokratycznej Kongo, MUSAFIRI AMANIEGO. Musafiri wkracza już w dorosłe życie i pragnie założyć rodzinę. Nasza szkoła otrzymała list z placówki misyjnej w Kongo zajmującej się adoptowanymi dziećmi, w którym misjonarki gorąco dziękują nam za wieloletnią pomoc.
My – nauczyciele, koordynatorzy akcji Adopcja Serca, pragniemy ze swojej strony przekazać wszystkim Wam najserdeczniejsze podziękowania za Wasz wkład w tą akcję, za bezinteresowną pomoc, która płynęła z Waszych serc, a która sprawiła, że Musafiri po ciężkich latach swego dzieciństwa odzyskał radość życia. Wspólnymi siłami uczyniliśmy tak wiele dobrego! Naszą wdzięczność kierujemy również w stronę byłych uczniów – absolwentów Gimnazjum 11, dzięki którym ta akcja zaczęła się rozwijać i była kontynuowana.
Warto przypomnieć, że nasze gimnazjum przyłączyło się do akcji Adopcja Serca w grudniu 2004 roku. Adoptowaliśmy wówczas 11-letniego sierotę Musafiri Amani, Rwandyjczyka, który na skutek zawieruchy wojennej znalazł się w Republice Demokratycznej Kongo. Dzięki naszej wspólnej pomocy ukończył szkołę i zamieszkał w swoim domu, miał zapewnioną opiekę medyczną i otrzymywał żywność, po prostu – był szczęśliwy!
Wszystkim serdecznie dziękujemy
Opiekunowie akcji Adopcja Serca,