2014-06-04|Umieszczone w: Język niemiecki, |przez: ZetKa

W dniach 27- 30 maja 2014 r. uczniowie klasy IIIA, klasy IIA i klasy IA wzięli udział w wycieczce szkolnej, której trasa wiodła z Lublina  do  Wrocławia, Pragi czeskiej i Drezna.

Młodzież  zwiedziła Uniwersytet Wrocławski oraz  podziwiała Panoramę Racławicką.
W Pradze uczniowie zachwycili się Starym Miastem -  jedną z najpiękniejszych Starówek w Europie. Widzieli Bramę Prochową, zegar astronomiczny Orloj, Ratusz staromiejski, zabytkowe kościoły, Most Karola i Zamek na  Hradczanach .
W Dreźnie, perle baroku i Florencji nad Łabą, jak nazywane jest to miasto, uczestnicy wycieczki obejrzeli  Zwinger – galerię obrazów i urokliwe Stare Miasto. Tu też mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem niemieckim.
Po czterech dniach wycieczki - zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie - wrócili do  Lublina.