2014-06-09|Umieszczone w: G11, |przez: ZetKa

Obchody Święta Szkoły rozpoczęły się w już piątek, 6 czerwca . Wtedy delegacja uczniów wraz z nauczycielem historii złożyła symboliczną wiązankę kwiatów na płycie grobowca Rodziny Mokrskich na cmentarzu przy ul. Lipowej.

9 czerwca 2014 r. młodzież wraz z dyrekcją,  nauczycielami i katechetami uczestniczyła w rocznicowej Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Rodziny w Lublinie.
Później rozpoczęły się uroczystości na terenie szkoły. W  holu  społeczność gimnazjum i goście mogli podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów pt. „Morskie klimaty”.
Można było obejrzeć  okolicznościową prezentację pt. „Kapitan Orzeł na tropie”, która ukazywała dorobek naszego gimnazjum.
W sali teatralnej odbył się konkurs wiedzy o poruczniku marynarki Marianie Tadeuszu Mokrskim pt. „Nasz Patron nasz Idol”. Brały w nim udział drużyny ze wszystkich klas pierwszych, które wcześniej na lekcjach historii zapoznały się z biografią i dokonaniami Patrona .
Odbył się także ,,Mokrski wielobój morski” o Puchar Przechodni Dyrektora Gimnazjum nr 11. Uczestnikami wieloboju byli uczniowie klas drugich. Wielobój składał się z  części teoretycznej i  praktycznej, czyli quizu wiedzy marynistycznej w formie testu i rozgrywek sportowych na boisku szkolnym.
W czasie długich przerw śródlekcyjnych uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w projekcie pt. ,,Rozśpiewana przerwa”, który polegał na  wspólnym śpiewaniu  piosenek marynistycznych.
Ten wyjątkowy dzień społeczność gimnazjum zapamięta jako radosne święto.