2014-02-09|Umieszczone w: G11, Sukcesy sportowe, |przez: Małgorzata Kącka

Pływacy „Skarpy” Lublin wzięli udział w podsumowaniu sportowych dokonań Lubelszczyzny w 2013 roku. W uroczystości, która odbyła się 7 lutego w Zespole Szkół nr 5 przy ulicy Elsnera, uczestniczyli wybitni sportowcy i szkoleniowcy oraz przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Lublina pan Krzysztof Żuk.

Nasi młodzi, ale już utytułowani pływacy: Dominik Niedziałek z klasy III C oraz Gabriela Bernat i Wiktoria Czarnecka z klasy II C zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i okolicznościowymi upominkami. Nagrodzono również Karolinę Dyrdę, tegoroczną absolwentkę Gimnazjum nr 11.

Trener Andrzej Świtkowski został doceniony za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej. Warto dodać, że  nagrody otrzymali także starsi zawodnicy sekcji pływackiej „Skarpy” Lublin, oczywiście absolwenci naszego gimnazjum: Jan Świtkowski, dwukrotny złoty medalista letnich Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców i uczestnik Mistrzostw Świata w pływaniu w 2013 roku oraz srebrna medalistka letnich i brązowa zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, Ludwika Szynal. Oboje obecnie studiują i trenują w USA.

„Skarpę” Lublin reprezentowali także członkowie sekcji wspinaczki sportowej wraz z trenerem panem Grzegorzem Gajaszkiem. Warto przypomnieć, że zarówno Aleksandra Rudzińska, srebrna medalistka mistrzostw Europy oraz zwyciężczyni pierwszej edycji Pucharu Świata, jak i Monika Prokopiuk, Agata Zyśko i Karol Denis (złoto i brąz w Pucharze Polski juniorów) to absolwenci Gimnazjum nr 11.

Sportowcy i trenerzy obejrzeli krótki film poświęcony dokonaniom sportowym lublinian w minionym roku, a także podziwiali popisy tancerzy ze znanego studia UDS.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.