2013-12-19|Umieszczone w: G11, Język polski, |przez: ZetKa

„Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. (…)Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora „Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłasza rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima” – głosi tekst przyjętej w grudniu 2012 uchwały.

Uczniowie klasy IIIH wraz z wychowawczynią panią Beatą Daniluk przygotowali projekt edukacyjny, który upamiętnił postać wybitnego poety. W dniu 18 grudnia 2013 roku w sali teatralnej zaprezentowali efekty kilkumiesięcznej pracy. Uczniowie klas pierwszych z nauczycielami wysłuchali recytacji i śpiewu,  obejrzeli przygotowane dekoracje i ...nagrodzili rzęsistymi brawami wykonawców projektu.