2013-11-28|Umieszczone w: Integracja, |przez: Kącka Małgorzata

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W związku z przypadającym  3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych ustanowionym przez ONZ zapraszamy uczniów klas I do aktywnego udziału w obchodach organizowanych w naszym gimnazjum.

25 listopada lub 2 grudnia – „Czy niepełnosprawny to ktoś inny? – Razem w szkole” – zajęcia wychowawcze w klasach I.

9 grudnia  - TURNIEJ WIEDZY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI połączony z konkurencjami o charakterze praktycznym.

ETAP I
25 listopada lub 2 grudnia - na godzinach wychowawczych zostaną przeprowadzone zajęcia pt. „Czy niepełnosprawny to ktoś inny? – Razem w szkole”  w celu przekazania Wam informacje o różnych rodzajach niepełnosprawności oraz funkcjonowania tych osób w społeczeństwie. Wychowawcy wyłonią 3 osobowe reprezentacje z każdej  klasy do udziału  w turnieju który odbędzie się 9 grudnia 2013r. Zachęcamy Was do zapoznania się z treścią gazetek tematycznych które pojawią się w holu głównym szkoły oraz obok sali 152 .

ETAP II
9 grudnia  TURNIEJ WIEDZY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI połączony z konkurencjami o charakterze praktycznym.
Odbędzie się on w SALI TEATRALNEJ o godz. 1120 – 1220
W turnieju biorą udział drużyny wyłonione przez wychowawców  (3 osoby z każdej klasy)

Zapraszamy również uczniów:
  • KLASA I A – 5 osobowa reprezentacja  (grupa wsparcia)
  • KLASA I B – wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą P. Ewą Węgrzyn-Plutą
  • KLASA I C - 5 osobowa reprezentacja  (grupa wsparcia)
  • KLASA I D - wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą P. Ingą Pawłowską-Dobieżyńską
  • KLASA I E - wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą P. Danutą Radzik
  • KLASA I F - 5 osobowa reprezentacja  (grupa wsparcia)

Organizatorzy: Szkolny Zespół INTEGRACJI