2013-11-26|Umieszczone w: Integracja, |przez: Kącka Małgorzata

Dnia 29 października 2013 roku w Gimnazjum nr 2 im. Prof. Jana Samsonowicza w Łęcznej odbył się Dzień Integracji pod hasłem „Twoje gesty, moje słowa i zabawa już gotowa”. Wzięli w nim udział również nauczyciele wspomagający z naszego gimnazjum p. Alina Zawół, p. Adriana Mazowiecka, p.  Beata Zgnilec i p. Jolanta Stawecka wraz z 8 dzieci z klas 1-3 gimnazjum. Jednym z najważniejszych celów imprezy było zwiększenie świadomości społecznej na temat możliwości i potrzeb osób z poważnymi problemami w porozumiewaniu się oraz odkrycie i rozwinięcie zdolności dzieci i młodzieży. Uczestnicy imprezy mieli okazję podziwiać występy artystyczne dzieci i młodzieży  niepełnosprawnej, wziąć udział w konkursie plastycznym, a także zintegrować się z uczniami innych szkół.