2013-10-16|Umieszczone w: |przez: KSZ

W dniach od 22 do 26 września uczennice: Julia Małek, Lena Sawicka i Gabrysia Mucha – tegoroczne laureatki Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „MY  REGION  IN THE  EUROPEAN  UNION” wraz z panią dyrektor Mariolą Krawczyk gościły w Brukseli na zaproszenie pana prof. Mirosława Piotrowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego.
Pan prof. Mirosław Piotrowski cztery lata temu objął honorowym patronatem Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Gimnazjum nr 11 w Lublinie. Główną nagrodą w corocznym konkursie jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego fundowany przez Pana Profesora. Laureaci konkursu z różnych Gimnazjów Miasta Lublin mogą dzięki temu odwiedzić Stolicę Unii Europejskiej.
Wyjazd był uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, a także geografii i historii. Wizyta w Parlamencie Europejskim poszerzyła wiedzę uczestników na temat wspólnoty europejskiej.
Jesteśmy wdzięczni Panu Profesorowi za to, że mogliśmy się poczuć prawdziwymi Europejczykami.