2013-06-24|Umieszczone w: G11, |przez: ZetKa

Gospodarzem turnieju jest 8 Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. To właśnie w składzie tej Flotylli znajduje się 5 okrętów transportowo-minowych, które noszą nazwy ORP „Lublin”, ORP „Gniezno”, ORP „Kraków”, ORP „Poznań” i ORP „Toruń”. W 2005 roku miasta patronujące okrętom podpisały wspólnie z Marynarką Wojenną  porozumienie o wspólnym projekcie „Miasta-Okręty”, który ma popularyzować wiedzę o MW, edukację morską i podkreślać związki miast z okrętami. Tegoroczny finał turnieju poprzedzony był eliminacjami, które przeprowadzono w poszczególnych miastach. O prawo startu w finale walczyli uczniowie gimnazjów.
Podczas turnieju w Świnoujściu zawodnicy  walczyli w czterech konkurencjach marynarskich: przeciąganie liny, walka na bomie, sztafeta z odbijaczem oraz rzut kołem ratunkowego.  Konkurencje zręcznościowe poprzedził konkurs wiedzy marynistycznej.
Założeniem projektu „Miasta – Okręty” jest podkreślanie związków różnych regionów i miejsc w Polsce z morzem, a także historią i współczesną Marynarką Wojenną. Projekt ma głównie oddziaływać na dzieci i młodzież. Ma charakter edukacyjny i wychowawczy.
Lublin reprezentowała drużyna z Gimnazjum nr 11. Nasi zawodnicy zajęli III miejsce w turnieju. Gratulujemy sukcesu!!!