2013-06-03|Umieszczone w: G11, Przedmioty artystyczne, Rok szkolny 2012/2013, |przez: ZetKa

W dniu 24 maja 2013 r. w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie świętowany był cyklicznie obchodzony Dzień Morza oraz podsumowanie i zakończenie IV edycji Konkursu Marynistycznego „Z piosenką pod żaglami”. IV edycja skupiła wokół tematu morza, marynarzy i żeglowania około 100 uczestników. Uczestnicy konkursu startowali w 4 kategoriach: literackiej,  recytatorskiej, muzycznej i plastycznej, reprezentując szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne regionu Lubelszczyzny.
Konkurs odbył się w dniu 21 marca 2013 roku i cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.
Na finał konkursu i obchody Dnia Morza w ZSEL zaproszeni zostali przedstawiciele Marynarki Wojennej z 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych w Świnoujściu. W dniu Koncertu Laureatów zwycięzcy konkursu zaprezentowali się publiczności tańcząc, śpiewając i grając na różnych instrumentach. Wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.
Gimnazjum nr  11 w konkursie (w kategorii plastycznej) reprezentowali uczniowie klas trzecich: Emilia Strzalińska i Waleria Babenko z klasy 3C oraz Patryk Zielonka z klasy 3E. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia za przygotowane prace plastyczne. Odniesiony sukces cieszy, ponieważ nasza szkoła została nagrodzona jako jedyna spośród lubelskich gimnazjów.
Nauczycielem zajęć artystycznych w klasie 3C i 3E jest pani Agnieszka Burdyk.
Gratulujemy uczniom talentu i życzymy dalszych sukcesów!