2013-06-02|Umieszczone w: G11, Język francuski, |przez: ZetKa

Dnia 25 maja 2013 r. w siedzibie Lubelskiego Stowarzyszenia Alliance Française odbył się finał konkursu dla gimnazjalistów z województwa lubelskiego „Poznajemy Francję”. Wzięli w nim udział również uczniowie naszego gimnazjum, zapoczątkowując w ten sposób współpracę w ramach propagowania kultury i języka francuskiego wśród młodzieży szkolnej. Udział w konkursie wymagał od uczniów wcześniejszego przygotowania pod kierunkiem nauczyciela języka francuskiego. Wyłoniona w etapie szkolnym 3-osobowa reprezentacja szkoły, która zakwalifikowała się w lutym do finału konkursu, miała za zadanie nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat realiów życia we Francji, ale także zgłębić temat szczegółowy. W tym roku była nim Bretania, urokliwy region w północno-zachodniej Francji, gdzie mieszają się kultury anglosaska i romańska. Nasze uczennice, Agata Dyś, Agata Kowalczyk i Magda Kozieł mają już za sobą swój debiut w konkursie.
Gratulujemy zdobytych nagród i zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Przygotowała: Katarzyna Stępień