2013-05-21|Umieszczone w: G11, Język angielski, |przez: KSZ

W dniach 6-11 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką pań anglistek: Doroty Wereskiej, Agnieszki Adamczyk i Agnieszki Goliszek przebywali na warsztatach językowych w Londynie. Program wyjazdu był niezwykle ciekawy. W ciągu kilku dni gimnazjaliści poznali najwspanialsze miejsca  tej metropolii. Zwiedzili Greenwich, przez który przebiega południk „0”, zamek Tower, most Tower Bridge, Katedrę Świętego Pawła, dzielnicę Westminster ze słynnym Big Benem, pałac Buckingham, Trafalgar Square oraz kilka znakomitych muzeów: British Museum,  Science Museum  i Natural History Museum.
Wiele wrażeń dostarczyła wizyta w Gabinecie Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Przejażdżka nowoczesnym  London Eye stworzyła  wspaniałą okazją do obejrzenia panoramy Londynu z lotu ptaka. Nie zabrakło też czasu na zakupy na słynnej Oxford Street. Świetną okazją do poznania zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii było zakwaterowanie u rodzin brytyjskich. Na warsztatach uczniowie posiadali zeszyty ćwiczeń, które sukcesywnie uzupełniali.
Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Wszyscy wrócili szczęśliwi, pełni niezapomnianych wrażeń!