2013-04-16|Umieszczone w: G11, Przedmioty artystyczne, Rok szkolny 2012/2013, |przez: KS

12 kwietnia 2013 roku w siedzibie Radia Lublin odbył się koncert laureatów Trzeciego Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego 7 Talent. Konkurs wpisuje się w ogólnopolską akcję odkrywania talentów i promowania uzdolnionej młodzieży. Konkurs 7 Talent powstał jako autorski projekt VII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie i to właśnie ta szkoła jest jego organizatorem i gospodarzem. Patronat medialny objęło Radio Lublin, Kurier Lubelski oraz gazeta Nowy Tydzień w Lublinie.
 Formuła konkursu jest prosta – zgłoszenie talentu następuje za pomocą odpowiedniego formularza, a zgłosić się może każdy: uczniowie śpiewający, tańczący, grający na instrumentach, mający talent plastyczny bądź posiadający inne umiejętności. Komisja złożona jest z przedstawicieli mediów oraz sztuki i kultury. Laureaci oraz wyróżnieni prezentują się później podczas specjalnego koncertu – wtedy też wręczane są nagrody.
W ramach III edycji konkursu 7 Talent odbył się konkurs plastyczny „Lubelskie impresje”. Zgłoszonych zostało ponad 70 prac plastycznych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z okolic Lublina. Tematem konkursu było wykonanie pracy plastycznej prezentującej dowolny zabytek architektury regionu lubelskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a chętnych do zwycięstwa nie brakowało.
Spośród prac plastycznych, zgłoszonych do konkursu, jedno z trzech wyróżnień konkursu 7 Talent otrzymała uczennica klasy 3C DOROTA SEMBRATOWICZ reprezentująca nasze gimnazjum.
Nauczycielem zajęć artystycznych w klasie 3C jest pani Agnieszka Burdyk. Na rozdaniu nagród w siedzibie Radia Lublin obecna była również pani Dyrektor Mariola Krawczyk, która pogratulowała Dorocie sukcesu.
W galerii zdjęć można obejrzeć zdjęcia laureatów konkursu oraz zdjęcia z jego przebiegu.