2013-04-15|Umieszczone w: G11, Rok szkolny 2012/2013, |przez: ZetKa

9 kwietnia br. w VI LO w Lublinie odbył się Wojewódzki Przegląd Teatrów w Języku Rosyjskim pod hasłem „Dawnym-dawno”. W przeglądzie  wzięli udział uczniowie  z czterech lubelskich gimnazjów, z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju, a także gospodarze - licealiści z „Szóstki”. Celem  konkursu była popularyzacja  języka rosyjskiego wśród młodzieży, a także  nauka języka poprzez zabawę. Uczniowie z klasy IIG naszego gimnazjum zaprezentowali bajkę pt. „Zołuszka” (Kopciuszek).
W tytułowego Kopciuszka wcieliła się Weronika Góra, księcia zagrał Wojciech Bochenko, macochę i dwie córki - Kinga Sowa, Agnieszka Zachaj i Daria Brygoła,  wróżkę - Aleksandra Szymaniak, a dworzanina - Jan  Pacocha. Nad scenografią czuwały: Justyna Jasińska i Magdalena Janek. Podkład muzyczny przygotował Adrian Kowalczyk.
Przedstawienia teatralne uświetnione były piosenkami wykonywanymi w języku rosyjskim. Z Gimnazjum nr 11 wystąpiły w duecie uczennice z klasy IIF - Aleksandra Iwanowa i Natalia Zarajczyk.