2013-04-14|Umieszczone w: G11, Język francuski, Rok szkolny 2012/2013, |przez: ZetKa

Dnia 26 marca 2013 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie odbył się Turniej Wiedzy o Krajach Europejskich, m.in. o Francji, dla gimnazjalistów z Lublina i okolic. W konkursie wiedzy o Francji wzięło udział 9 osób z Gimnazjum nr 11. Uczennice z naszego gimnazjum - Agata Dyś, Agata FerencKlaudia Orchowska - zajęły III miejsce w etapie drużynowym.
Celem konkursu wiedzy o Francji była przede wszystkim popularyzacja kultury tego kraju, a także podnoszenie motywacji do nauki języków obcych, uwrażliwianie uczniów na wartości kulturowe innych krajów oraz rozwijanie tolerancji wobec innych kultur i religii.
Po etapie indywidualnym, na który składały się pytania dotyczące m. in. zagadnień kulturowych, geograficznych i historycznych, miała miejsce część artystyczna, wybory Miss Marianne oraz degustacja specjałów kuchni francuskiej. Konkurs zakończył się rywalizacją drużynową.
Zwycięzcy otrzymali miłe nagrody w postaci  atrakcyjnych pozycji książkowych, a także dyplomy uznania - podobnie, jak wszyscy uczestnicy konkursu  oraz ich opiekunowie.
Gratulujemy wygranej i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.

Przygotowała: Katarzyna Stępień