2013-04-10|Umieszczone w: G11, Radio MIX, |przez: ZetKa

Dnia 15 marca 2013 roku miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu ze znanym kompozytorem Piotrem Rubikiem.  Odbyło się ono w Ulanie Majoracie koło  Radzynia Podlaskiego. Spotkanie przypominało konferencję prasową, na której dziennikarze zadają pytania, a dana osoba odpowiada. Tyle tylko, że my nie byliśmy prawdziwymi dziennikarzami.
Na początku jedna z koleżanek – Sylwia – zaśpiewała piosenkę Piotra Rubika pt. „Strażnik Raju”. Po tym występie na scenę wszedł sam artysta oraz Magda, która miała przygotowany zestaw pytań. Magda przeczytała pierwsze pytanie, a po chwili do zadawania pytań zgłaszały się kolejne osoby z widowni. Zostały wybrane dwie osoby, które chodziły po widowni z mikrofonem. Dzięki nim całe spotkanie przebiegło bardzo sprawnie. Pytania były bardzo ciekawe i na każde kompozytor udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Pytano go o twórczość, planowane projekty oraz życie prywatne.  Po wywiadzie poprosiliśmy Pana Piotra, żeby zagrał nam jedną ze swoich piosenek. Później przyszedł czas na autografy. Wszyscy wyjmowali kartki, notesy, a jeden chłopak dał do podpisania swoją gitarę. Ja poprosiłam o podpis na płycie „Psałterz Wrześniowy” oraz na kartce (ten autograf był dla mojej koleżanki). W czasie rozdawania autografów każdy zrobił sobie zdjęcie z Piotrem Rubikiem. Od tego było dwóch profesjonalnych fotografów.  Ja również ustawiłam się w kolejce i jeden z nich zrobił mi zdjęcie z Panem Piotrem. Później na pożegnanie, miałam ten przywilej uścisnąć rękę Pana Piotra. Byłam szczęśliwa z tego spotkania, bo w końcu niecodziennie ma się okazję spotkać sławną osobę.
Myślę, że dzień ten zaliczam do udanych. Cieszę się, że udało mi się całkiem przypadkiem „wkręcić” na to spotkanie. Do dziś biorę czasem do ręki płytę i oglądam autograf. Oprócz tego przeglądam zdjęcia ze spotkania.  Chciałabym jeszcze nadmienić, że muzyka skomponowana przez Piotra Rubika wpada w ucho i miło się jej słucha. Moje ulubione piosenki to: „Psalm dla Ciebie” z płyty „Psałterz Wrześniowy” oraz „To cała prawda” z płyty „Habitat”. Polecam gorąco słuchanie cudownych piosenek.

Weronika