2013-04-08|Umieszczone w: G11, Język angielski, Rok szkolny 2012/2013, |przez: ZetKa

Julia Małek, Gabriela Mucha i Lena Sawicka zajęły pierwsze miejsce w konkursie "My Region in the European Union" przedstawiając legendę o Czarciej Łapie.
5 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się X finał konkursu międzygimnazjalnego o Lublinie i regionie lubelskim w języku angielskim pt. "My Region in the European Union".  Honorowym patronem Konkursu był prof. Mirosław  Piotrowski – poseł do Parlamentu Europejskiego, który ufundował zwycięzcom wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, pogłębienie wiedzy na temat regionu lubelskiego oraz nabycie umiejętności promowania go.  Konkurs polegał na zaprezentowaniu regionu lubelskiego w języku angielskim. Był to konkurs 2-etapowy. Brały w nim udział zespoły 2-3 osobowe z wielu gimnazjów lubelskich. Do Finału dostało się 10 zespołów.  Finał konkursu polegał na zaprezentowaniu krótkiej, około 5-minutowej scenki na jeden z następujących tematów:  
SIGHTSEEING TOUR AROUND THE CITY OF LUBLIN,
ONE DAY TRIP TO…
AS THE LEGEND HAS IT…

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Gimnazjum nr 11 panią Agnieszkę Adamczyk, panią Agnieszkę Burdyk, panią  Agnieszkę Goliszek oraz panią Dorotę Wereską. W składzie komisji konkursowej była pani Urszula Miłczak-Karwańska, pani Małgorzata Warmińska i pan Jakub Orłowski,  którzy oceniali prezentacje od strony językowej oraz pan Jakub Ryczek - aktor, który oceniał zespoły pod katem artystycznym.

Pozostali zwycięzcy to:
  • II miejsce - zespół z Gimnazjum Muzycznego w składzie: Małgorzata Iwan, Ewa Kaczyńska i Zuzanna Kosior,
  • III miejsce - zespół z Gimnazjum nr 9 w składzie: Ilona Jasiuk, Aneta Pawelec i Monika Rozwadowska.
Wyróżnienia: 
  • zespół z Gimnazjum nr 8 w składzie:  Mateusz Dobiecki, Michał Mazurkiewicz i Łukasz Ziętalski,
  • zespół z Gimnazjum nr 9 w składzie:  Anna Lalka, Aleksandra Zdziebłowska i Klaudia Żak.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wygranej!