2013-03-15|Umieszczone w: G11, Sukcesy sportowe, |przez: ZetKa

Nasi uczniowie zostali mistrzami województwa GIMNAZJADY w koszykówce chłopców. Nikt się tego nie spodziewał, że podopieczni Wojciecha Paszka staną na najwyższym stopniu podium. A stało się!!! Po wygraniu eliminacji, ćwierćfinału nasi uczniowie dotarli do finału miejskiego, gdzie po dramatycznym pojedynku pokonali 1 punktem Gimnazjum nr 5. Zdobyli tytuł mistrza Miasta Lublina, a tym samym otrzymali prawo udziału w finale wojewódzkim.

W fazie grupowej pokonali rywali z Hrubieszowa i Ryk. W finale spotkali się z groźnym w tym roku Gimnazjum z Kraśnika. Jednak to nasi pokazali swoją wyższość i ogromną chęć walki pokonując rywali. Tym samym dowiedli że Gimnazjum nr 11 to „kuźnia” koszykarskich talentów.
W zespole mistrzów województwa wystąpili – Paweł Ukalski, Piotr Kacki, Michał Garbacz, Grzegorz Wójcik, Mateusz Kandybowicz, Karol Samborski, Mateusz Niedźwiecki, Sebastian Staniec, Krzysztof Kuśmierz, Bartosz Graczyk, Patryk Biedacha.

Wszystkim zwodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy sukcesu!!!