2013-03-05|Umieszczone w: G11, Sukcesy sportowe, |przez: ZetKa

Już w pierwszym dniu zawodów Gabrysia i Dominik wywalczyli srebro i brąz na dystansie 200 m stylem grzbietowym, poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe. Drugi dzień mistrzostw okazał się ogromnym sukcesem startujących w Olsztynie Gabrysi i Wiktorii, które w świetnym stylu zdobyły dwa złote medale. Wiktoria Czarnecka wygrała z dużą przewagą finałowy wyścig na dystansie 50 m stylem motylkowym, uzyskując znakomity rezultat 28,90 s (nowy rekord UKS Skarpa Lublin). Gabrysia Bernat zaś dziesięć minut później zwyciężyła w finale wyścigu na dystansie 50 m stylem grzbietowym ze świetnym czasem 30,47 s.
Ostatni dzień pływackich rozgrywek przyniósł kolejne dwa medale: srebrny dla Gabrieli Bernat za 100 m st. grzbietowym – 1.05.10 oraz brązowy dla Dominika Niedziałka na tym samym dystansie z czasem 59,27 s.
Ponadto Wiktoria Czarnecka dwukrotnie uplasowała się na czwartym miejscu na dystansach 100 m delfinem i  100 m stylem zmiennym,  a Dominik Niedziałek uzyskał szósty czas na 50 m grzbietem.  Ada Osmulska z kolei na dystansie 200 m stylem motylkowym wywalczyła start w finale B i ukończyła go z dwunastym czasem w ogólnopolskim rankingu.