Dnia 9 stycznia 2013 odbył się w naszym gimnazjum Międzynarodowy Koncert Kolęd, przygotowany przez uczniów oraz nauczycieli języków obcych. Gimnazjaliści zjednoczyli się we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek, a ich występom przyświecał szczytny cel. Dochód z koncertu przeznaczony został na pomoc dzieciom z Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Uczniowie klas 1A, 1F, 2F i 2H wprawili publiczność w świąteczny nastrój angielskimi piosenkami, takimi jak m.in.: "Let it snow", „Merry Christmas Everyone”, „Jingle bells”, czy „Rocking around Christmas Tree”. Niespodzianką była szkocka tradycyjna pieśń „Auld Lang Syne” w wykonaniu uczennic z klas 1F i 1G.

Uczennice z klasy 2A zaprezentowały zupełnie inną, bo niemiecką, wersję znanej piosenki „Last Christmas”, jak również zaśpiewały po niemiecku m.in. „Gdy się Chrystus rodzi”. Nie zabrakło także kolęd w innych językach, jak np. „Dzisiaj w Betlejem” w języku rosyjskim.

Gromkimi brawami zostali nagrodzeni uczniowie z klasy 3F i 1F, którzy zaśpiewali po włosku „I bambini di Betlemme”, przypominając nam, jaka radość płynie z narodzenia Chrystusa. Natomiast imię małego reniferka z czerwonym nosem przypomniały wszystkim uczennice klasy 1F w piosence hiszpańskiej.

Uczennice klasy 2F zaśpiewały po francusku kolędę „Les Anges dans nos campagnes”, znaną w polskiej wersji językowej jako „Aniołowie z naszych pól”.

Wykonawcy zakończyli koncert kolędą „Cicha noc”, śpiewaną we wszystkich językach.
Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów wokalnych.

przygotowała: Katarzyna Stępień