2012-12-04|Umieszczone w: G11, |przez: ZetKa

W październiku złożyła wizytę w naszej szkole pani Agnieszka Strycharczuk, która jest odpowiedzialna za „Adopcję Serca” w  biurze Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI w Lublinie.
To właśnie pani Agnieszka siedem lat temu uroczyście przekazała naszemu gimnazjum akt adopcji Musafiri Amani - chłopca, którego  wszyscy dobrze znamy i do dziś wspieramy materialnie.
Pani Strycharczuk gościła na lekcji wychowawczej w klasie 3F na zaproszenie wychowawczyni pani Agnieszki Goliszek. Na codzień jest pracownikiem KUL-u, jednak wiele czasu poświęca na pomoc ubogim dzieciom z Afryki. Rok temu przebywała na misji w Kamerunie, o której wiele opowiadała prezentując ciekawe zdjęcia oraz autentyczne przedmioty codziennego użytku: klapki wykonane z kawałka opony, kolorowe koraliki z papieru, modną torebkę z pędów roślin oraz zabawki: piłkę z liści bambusa, telefon komórkowy wystrugany z drewna a także szmacianą „barbie”.
Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające; z całą pewnością niezapomniane!