2012-11-23|Umieszczone w: G11, Sukcesy sportowe, |przez: ZetKa

W rywalizacji tego typu od wielu lat nasza szkoła jest niepokonana, można powiedzieć, że tradycji stało się zadość i tym razem. Dziewczyny wygrały mając dużą przewagę. W swojej serii  zdublowały dwie inne sztafety. Bardzo dobre występy obu zespołów spowodowały, że będziemy reprezentować okręg lubelski z dwiema innymi szkołami podczas zmagań na szczeblu wojewódzkim w Zamościu.

W startach indywidualnych również pokazaliśmy klasę! Nasi fenomenalni pływacy: Dominik Niedziałek z IIC oraz Gabrysia Bernat z IC uzyskali pierwsze czasy w stylu grzbietowym, natomiast  Karolina Smyłek z IC uzyskała trzeci bardzo dobry wynik, pokonując  swoje starsze koleżanki. Stylem dowolnym pierwsze miejsce zajął Jarek Zieliński z IIC, a trzeci stopień podium, nie męcząc się zbytnio - Kamil Skiba, również z  IIC. Pierwsze miejsce wśród dziewczyn pływających stylem dowolnym zajęła oczywiście utalentowana  Karolina Dyrda z klasy IIIG. Niestety,  żaden „żabkarz” z Gimnazjum nr 11 nie stanął na najwyższym podium, natomiast srebro odebrała  Julia Lisica z IIC. 30 zawodników na 32 startujących  poprawiło swoje rekordy życiowe!
Sukces Gimnazjum nr 11 możliwy był dzięki  uczniom  trenującym pływanie codziennie, co bez wątpienia dawało nam dużą przewagę. Żadna inna spośród wszystkich reprezentacji nie miała takiego zaplecza. Każde gimnazjum mogło wystawić maksymalnie trzech zawodników do jednej konkrecji. Gimnazjaliści, którzy chcieli po prostu sprawdzić się, stawali w szranki poza  konkurencją - ich wyniki nie miały wpływu na klasyfikację ogólną. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali w takich samych konkurencjach i na takich samych dystansach, a były to: 50 m klasycznym, 50 m grzbietowym oraz 50 m dowolnym. Nie zapominajmy jednak o tym, że trzy pierwsze miejsca dają uczestnikowi medal oraz pewnego rodzaju przepustkę do rundy  wojewódzkiej. Bardzo serdecznie im gratulujemy i czekamy na kolejne trofea, trzymając kciuki za  zawody wojewódzkie i oczywiście dalsze coraz lepsze wyniki.
Opiekunami mistrzów byli: Marta Karykowska, Krzysztof Sagan i Andrzej Świtkowski.

Julia Małek