2012-11-20|Umieszczone w: G11, Język polski, |przez: ZetKa

„Ojczyzno moja! W życiu tyle razy
Pytałem serca, gdzie Cię szukać trzeba?

Najczęściej były to umarłe głazy
Albo tęsknota do twojego nieba,
Co takie mgliste i z chmurą na czole.

Dzisiaj nie pytać, odpowiadać wolę:
Ojczyzna nasza - to nasz dom rodzinny,
Który kochamy…”

11 listopada jest datą symboliczną dla Polski i Polaków. 94 lat temu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. To właśnie wtedy zakończyła się I wojna światowa, a Polska powróciła na mapę Europy. 11 listopada  jest symbolem determinacji narodu, który ponad podziałami i różnicami poglądów odbudował swoją państwowość, obronił niezawisłość, położył podwaliny pod budowę nowoczesnego państwa.
Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w roku 1937. W roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta i od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym, a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
12 listopada 2012 r. w naszej szkole również odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji Święta Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie z klas: IIIF, IIIA i IIF pod opieką pań: Krystyny Fajfer, Grażyny Maciejewskiej, Urszuli Plis, Agnieszki  Burdyk i Aldony Krakowiak.